Polonia Warszawa deklasuje Legion Legionowo

Drugie zwycięstwo koszykarzy KKS Polonia Warszawa w drugim kolejnym spotkaniu II ligi. “Czarne Koszule” z tarczą wracają z Legionowa po wyraźnej wygranej z miejscowym Legionem 88:45

Pomijając nerwowy początek meczu, w którym widzieliśmy kilka szybkich rzutów oddanych z nieprzygotowanych pozycji, Polonia była o klasę lepszym zespołem od gospodarzy z Legionowa. Zarówno w ataku i w obronie.

Świetnie widać to po wynikach poszczególnych kwart. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza wygrywali je kolejno 22:10, 26:7, 22:12, 18:16.

Podobnie jak w meczu z Sokołem, czołowym strzelcem Polonii był Michał Wojtyński, zdobywca 18 punktów. Znakomicie spisał się również Adam Linowski, który otarł się o double double (18 pkt, 9 zbiórek). Poloniści zagrali głębszym składem niż przed tygodniem: ponad 10 minut na parkiecie zanotowali, oprócz wspomnianych Wojtyńskiego i Linowskiego, Marcin Dutkiewicz, Hubert Stopierzyński, Patryk Gospodarek, Krystian Koźluk, Patryk Pełka, Hubert Miłak, Krystian Śnieg i Adam Lisewski.

Kolejny mecz Polonii w sobotę. “Czarne Koszule” czeka trudna przeprawa z Turem Bielsk Podlaski. Zespół z Podlasia uznawany jest za jeden z trzech najlepszych zespołów grupy B II ligi.

Polonia Warszawa – Legion Legionowo 88:45 (22:10, 26:7, 22:12, 18:16)

Punkty dla Polonii: Adam Linowski (18 pkt, 9 zb), Michał Wojtyński (18 pkt), Marcin Dutkiewicz (13 pkt), Patryk Gospodarek (11 pkt), Hubert Stopierzyński (10 pkt), Patryk Pełka (5 pkt), Hubert Miłak (4 pkt), Adam Anusewicz (3 pkt), Krystian Koźluk (2 pkt), Adam Lisewski (2 pkt), Krystian Śnieg (2 pkt), Maksymilian Szefler (0 pkt)