Bilans meczów Polonia Warszawa – Sokół Ostrów Mazowiecka

Zespoły Polonii Warszawa i Sokoła Ostrów Mazowiecka w poprzednich latach kilkakrotnie rywalizowały na poziomie III i II ligi. Sobotnie starcie będzie dziewiątym pojedynkiem tych drużyn.

Inauguracja sezonu zapowiada się niezwykle interesująco. Nie dość, że pierwszy raz po 5 latach Polonia wystąpi w centralnych rozgrywkach, to zmierzy się z ciekawym, mocnym zespołem. Starcie z trzecią drużyną grupy B II ligi z poprzedniego sezonu będzie niewątpliwie wartościowym sprawdzianem dla typowanej do awansu drużyny KKS Polonia Warszawa. Co więcej, w spotkaniu nie zabraknie podtekstów: w Sokole grają ekspoloniści Daniel Nieporęcki i Przemysław Słoniewski, zaś zespół z Ostrowa niegdyś reprezentowali dwaj obecni zawodnicy Polonii: Michał Wojtyński i Krystian Koźluk.

Zespół z Ostrowi Mazowieckiej z MKS Polonią mierzył rozgrywkach ligowych w latach 2012-2016. Bilans to 5 wygranych warszawian i 3 zwycięstwa ostrowian.

W sezonie 2012/13, w ramach rozgrywek rozgrywek III ligi, MKS Polonia Warszawa dwukrotnie pokonała ostrowian: 83:54 na wyjeździe i 77:59 na Konwiktorskiej 6.

Zaś podczas rozgrywek 2014/15 (w II lidze), MKS Polonia i Sokół spotkały się czterokrotnie.

Pierwszy mecz rundy zasadniczej odbył się 22 listopada 2014. na Konwiktorskiej. Polonia wygrała 74:58. Najwięcej punktów dla “Czarnych Koszul” zdobyli Adrian Kordalski, Jan Bielecki i Przemysław Słoniewski (po 14 pkt). Najlepszym strzelcem Sokoła, z dorobkiem 13 pkt był tego dnia Maciej Niedbalski.

Rewanż odbył się 4 lutego w Ostrowi Mazowieckiej. Warszawianie zwyciężyli 90:70. Dla Polonii najwięcej punktów zdobył Przemysław Słoniewski (16 pkt). Dla Sokoła – Bartosz Grudziński (20 pkt).

Oba zespoły zmierzyły się jeszcze dwukrotnie w fazie o utrzymanie. W pierwszym meczu lepsi byli poloniści, którzy wygrali 83:76 (najwięcej punktów dla Polonii: Jakub Pietkiewicz – 15 pkt, dla Sokoła: Bartosz Grudziński – 20 pkt).

W rewanżu lepszy był Sokół, który zwyciężył 78:74 (najwięcej punktów dla Polonii: Adrian Kordalski  – 22 pkt, dla Sokoła: Michał Wojtyński – 23 pkt).

Ostatnie spotkania między zespołami odbyły się w sezonie 2015/16. W zespole z Ostrowi występowali wówczas Michał Wojtyński i Krystian Koźluk. W pierwszym meczu rozegranym 24 października 2015 w Warszawie  lepsi byli zawodnicy Sokoła, którzy wygrali 68:58 (najwięcej punktów dla Polonii: Daniel Nieporęcki – 17 pkt, dla Sokoła: Piotr Barszcz – 16 pkt).

Drugie spotkanie odbyło się 16 stycznia 2016 w Ostrowi Mazowieckiej. Gospodarze zwyciężyli 80:62 (najwięcej punktów dla Polonii: Daniel Olszewski – 19 pkt, dla Sokoła: Piotr Barszcz – 34 pkt).

Przypominamy o transmisji meczu, którą będzie można obejrzeć na stronie facebook.com/koszykarzepolonii