Udany rewanż ŁKS Łódź. Polonia Warszawa przegrywa 75:76

Po trzymającym w napięciu do samego końca spotkaniu, Polonia Warszawa przegrała z ŁKS Coolpack Łódź 75:76. W sobotę zagra o III miejsce Turnieju o Puchar Burmistrza Łowicza z miejscowym Księżakiem.

Poloniści dobrze zaczęli mecz, w pierwszej kwarcie prowadzili już różnicą dziesięciu punktów. Później gra była dość rwana, ale stopniowo przewagę zaczął zyskiwać ŁKS. Momentami nie do powstrzymania był rozgrywający łódzkiego zespołu, Norbert Kulon (17 pkt w meczu). W III kwarcie ŁKS pierwszy raz w meczu wyszedł na prowadzenie, a w ostatniej ćwiartce prowadził już nawet 67:60.

Pomimo tych okoliczności, “Czarne Koszule” nie poddały się. Dzięki trójkom Marcina Dutkiewicza (21 pkt w meczu) a także skutecznym akcjom podkoszowym Michała Wojtyńskiego, na 39,9 sekundy przed końcem IV kwarty Polonia prowadziła 75:72. Ale szybka skuteczna akcja Bartłomieja Bartoszewicza, strata Krystiana Koźluka oraz punkty Bartosza Wróbla dały ŁKS-owi prowadzenie 76:75.

Warszawianom zostały 6,7 sekundy (a po “bezpiecznym” faulu Bartoszewicza – 2,9 sekundy), ale najpierw z trudnej pozycji chybił Dutkiewicz, a po wznowieniu z autu (na zegarze pozostało 0,4 sekundy) łodzianie skutecznie odcięli “Czarne Koszule” od piłki.

Poloniści piątkowy sparing zagrali dość wąskim składem. Tylko 6 graczy (Linowski, Dutkiewicz, Wojtyński, Gospodarek, Koźluk, Pełka) grało 15 lub więcej minut. A trójka zawodników (Anusiewicz, Stopierzyński, Miłak) nie przebywała na parkiecie więcej niż po 5 minut i 30 sekund.

W sobotnim meczu o III miejsce Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza, Polonia zagra z Księżakiem Łowicz. Początek meczu zaplanowano na 15:30. Transmisja na facebooku Fundacji Kultywowania Tradycji Koszykarzy Polonii Warszawa.

ŁKS Coolpack Łódź – KKS Polonia Warszawa 76:75 (12:19, 25:21, 23:17, 16:18)

Punkty dla Polonii: Dutkiewicz (21 pkt), Gospodarek (15 pkt), Pełka (11 pkt), Wojtyński (8 pkt), Linowski (6 pkt), Koźluk (6 pkt), Anusiewicz (3 pkt), Śnieg (3 pkt), Stopierzyński (2 pkt), Miłak (0 pkt), Lisewski (nieaktywny), Szefler (nieaktywny)