Polonia pokonuje ŁKS Łódź 83:79

Zwycięska passa “Czarnych Koszul” trwa. W sobotnim sparingu Polonia Warszawa zwyciężyła ŁKS Łódź 83:69.

Poloniści dobrze rozpoczęli spotkanie, po pierwszej kwarcie prowadzili nad gospodarzami z Łodzi. W drugiej odsłonie meczu role się odwróciły. “Czarne Koszule”, grające wówczas głębokim składem, często popełniały proste błędy, tracąc piłki. Skwapliwie wykorzystywali to łodzianie, którzy m.in. dzięki szybkim atakom, punktom zdobytym z kontry, po I połowie prowadzili 45:40.

Gospodarze dobrze rozpoczęli również drugą połowę, już chwilę po wznowieniu spotkania prowadzili 50:40. Jednak Poloniści szybko się pozbierali, dzięki znakomitej serii po kilku minutach doprowadzili do remisu 52:52. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza dzięki dobrej grze w obronie, celnym rzutom zza łuku i skutecznym akcjom podkoszowym przejęli inicjatywę i po trzeciej kwarcie prowadzili już 69:64.

Łodzianie walczyli do samego końca. M.in. za sprawą wjazdów pod kosz Norberta Kulona, na 3 minuty przed końcem przegrywali ledwie 75:79. Jednak w końcówce to gospodarze popełnili kilka strat, które na punkty zamienili poloniści. W całym meczu kilka efektownych i efektywnych akcji podkoszowych zaliczył rozgrywający Patryk Gospodarek (20 pkt w meczu), na wysokim poziomie grał Patryk Pełka (14 pkt), a i Adam Linowski (10 pkt) jak i Michał Wojtyński (16 pkt) zdobywali ważne punkty m.in. w końcówce meczu.

Spotkanie rozgrywano według nietypowych zasad – bez limitów 5 fauli dla zawodników, jak i drużyny w ciągu kwarty. Wśród ekipy sędziów nie było statystyka – stąd punkty zostały opublikowane dopiero w niedzielę.

Kolejny sparing koszykarze Polonii rozegrają w piątek 3 września z Dzikami Warszawa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30 w hali Koło przy ul. Obozowej 60.

Punkty dla Polonii: Gospodarek: 20 pkt, Wojtyński: 16 pkt, Pełka: 14 pkt, Linowski: 10 pkt, Miłak: 8 pkt, Dutkiewicz: 8 pkt, Koźluk: 4 pkt, Stopierzyński: 3 pkt