Polonijne projekty w Budżecie Obywatelskim

Do 30 czerwca można głosować w Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy Warszawy mają w nim możliwość wyboru projektów, na które zostanie przeznaczona określona pula pieniędzy. Gorąco zachęcamy do głosowania na polonijne projekty!

W tym roku zachęcamy do wsparcia dwóch przedsięwzięć:

1. Projekt nr 76 –  “Seniorzy na Stadiony” (projekt ogólnomiejski)

2. Projekt nr 26 – “Budowa boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 158” (projekt Dzielnicy Śródmieście)

Poniżej założenia projektów i instrukcja głosowania:

1. “Seniorzy na Stadiony” (projekt ogólnomiejski)

Projekt zakłada zaproponowanie i zapewnienie osobom 70+ możliwości spędzenia czasu poprzez uczestnictwo (jako widzowie) w imprezach sportowych organizowanych cyklicznie na terenie ośrodka Aktywna Warszawa – Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6, w tym meczach piłkarzy i koszykarzy Czarnych Koszul.

W ramach projektu grupa około 1500 seniorów z różnych dzielnic Warszawy, rekrutowanych we współpracy z lokalnymi ośrodkami seniorów w dzielnicach, będzie w okresie od lutego 2022 do grudnia 2022 regularnie, w trybie cotygodniowym, zapraszana do udziału w meczach rozgrywanych w hali i na stadionie przy Konwiktorskiej 6.

Organizatorzy zapewnią im bezpłatny wstęp, komfortowe miejsca w hali i na stadionie, a w przypadkach niezbędnych także zapewnioną pomoc w transporcie do i z domu. Po każdej imprezie zapewniony zostanie skromny poczęstunek (kawa, herbata, zdrowe przekąski). W projekcie przewidziane jest połączenie wejść na imprezy sportowe z czynnym udziałem seniorów w zajęciach aktywności fizycznej, które będą organizowane w ośrodku Polonia (np. pływanie, gimnastyka, nordic walking).

Wartość projektu: 620 tysięcy złotych

2. “Budowa boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 158” (projekt Dzielnicy Śródmieście)

Założeniem projektu jest budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Ciasnej. Placówka jest od lat związana z Polonią. Dzięki temu powstanie odpowiednie zaplecze treningowe dla chętnych do nauki piłki nożnej w Polonii dzieciaków.

Projekt obejmuje: instalację sztucznej trawy, podniesienie obrzeży po obwodzie boiska, instalację ławek rezerwowych, instalację oświetlenia boiska (aby godziny funkcjonowania były znacząco dłuższe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym), instalację za jedną z bramek ścieżki edukacyjnej – Warszawiacy w Reprezentacji Polski w piłce nożnej (1921-1939).

Wartość projektu: 850 tysięcy złotych

 

Instrukcja głosowania:

2. Kliknij “rozpocznij głosowanie”
3. Podaj adres e-mail
4. Kliknij w link w wiadomości otrzymany na skrzynce pocztowej
5. Potwierdź, że rozpoczynasz głosowanie
6. Kliknij “Wybierz projekty”
7. Wybierz Śródmieście
8. Podjedź do pozycji 26 (Budowa boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 158) i kliknij “Wybierz”, a następnie w prawym górnym rogu (na zielonym pasku) kliknij “Dalej”
10. Na podstronie “Projekty ogólnomiejskie na 2022r.” kliknij “Wybierz Projekty”
11. Podjedź do pozycji 76 (Seniorzy na stadiony) i kliknij “Wybierz”,a następnie w prawym górnym rogu (na zielonym pasku) kliknij “Dalej”
12. Uzupełnij dane osobowe i kliknij “Dalej” na dole strony
13. Kliknij “Zagłosuj”
Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy (osoby zamieszkałe a niezameldowane – podają warszawski adres zamieszkania). Uprawnieni do głosowania są także niepełnoletni.
UWAGA: Głosować można tylko jeden raz – każdy kolejny głos anuluje ten uprzednio oddany!
Głosować można do 30 czerwca do 23:59